Andrej Bičan
etiketa NIČ

etiketa NIČ Andreja Bičana

"Čo si pil? Nič." vraví Andrej Bičan. grafický návrh etikety na fľašu prémiovej vodky je jednoduchý, obyčajný. len čierný text na bielom podklade plus knižočka s návodom, ako odpovedať na prosté otázky.

etiketa
rôzne návrhy

na základe odporúčania od režiséra Laca Halamu, nás oslovil Andrej Bičan, aby sme sa zapojili aj my do návrhov etikety novej fľašky vodky a úplne novej značky Nič. nápad vytvoriť alkohol, ktorý sa bude volať nič, sa nám páčil. stačila jediná veta: Čo si pil? Nič! a šli sme do toho. a náš návrh bol úspešný! a tu je výsledok:


Andrej Bičan - Etiketa NIČ

keďže nič je nič, tak v návrhu nemohlo byť bombastické niečo, ale len obyčajne nič. (hu... hustá veta) preto sme s Andrejom vytvorili etiketu tak, aby bola čo najjednoduchšia, najobyčajnejšia, najtrápnejšia, najhoršia, najnedokonalejšia ... no proste ako keď si dedko vypáli svoju slivovičku, napíše na kus kancelárskeho papiera fixou nápis, rok, osliní a nalepí na flašku, hodí na povalu do debničky pod stôl. a po rokoch ju nájde = zaprášenú flašku, ošúchanú etiketu.

chceli sme, aby na fľaške bolo vidieť iba slovo Nič. všetko ostatné je malé - nepodstatné. trochu sme vybraný návrh zdokonalili, písmo sploštili, texty ešte zmenšili, And Rej ov znak vylepšili a pridali jeho otlačok prsta, nik už ani nevie, ktorého :-) etiketa bola finálna.

v duchu prednej etikety sme navrhli zadnú etiketu, menšiu, ale tá musela obsahovať mnoho informácií. zaujímave bolo, že každá fľaša bola jedinečne očíslovaná. chcel by som vedieť, kto má číslo 1. tá bude isto zberateľský predmet!

Andrej Bičan - Etiketa NIČ
Andrej Bičan - Etiketa NIČ

ku fľaškám sme navrhli malú skladačku, ktorú interne voláme knižôčka, kde sme uviedli marketingovú myšlienku, čo si pil, nič. tam sme uviedli aj Andrejovú fotku, čienobielu s efektom maľby, aby bolo jasné, kto za týmto alkoholom stojí. knižôčka bola šnúrkou, povrázkom, pripevnená k hrdlu fľaše.

NIČ - knižôčka
NIČ - knižôčka

zaujal Ťa tento projekt a potrebuješ vytvoriť niečo podobné? chceš vedieť cenu realizácie?

áno, chcem!

inzercia
pre Metro

Policajt: Čo ste pili pán vodič?
Policajt: Čo ste pili pán vodič?
Oslávenec: Čo si želáš na narodky?
Oslávenec: Čo si želáš na narodky?
Manželka: Čo si zase pil?
Manželka: Čo si zase pil?

po čase sme od Andreja Bičana dostali nové fotky. Andrej hral policajta, oslávenca a ako inak - manželku (nazúrenú). fotky sme upravili do čiernobiela a aplikovali efekt maľby, tak ako v knižôčke, lebo takto sa nám to páčilo. k jednotlivým fotkám sme priradili tie správne otázky. a odpoveď? veď tu iste poznáš, lebo:

najlepšia odpoveď je Nič

inzercia do letáku METRO
inzercia do letáku METRO

grafika bola pripravovaná ako inzercia pre leták METRO, kde reálne môžete zakúpiť fľašku Nič. prebehla aj súťaž o to, kto kúpi najviac fliaš. ak si to bol práve Ty, tak gratulujeme! a Andrejovi Bičanovi prajeme nech sa Nič predáva ako nič.

facebook.com/andrejovenic

vytvorilo
LL studio

zadanie
grafický návrh etikety na fľašu prémiovej vodky

klient
Andrej Bičan

realizácia
január 2016

grafický dizajn logo