brožúra a citylight
pre lekáreň

lekáreň Alexandra Apoteka

v lekárni nájdeš desiatky letákov na lieky. ale aj lekáreň potrebuje vlastné reklamné letáky, aby ukázali svojim zákazníkom, v čom sa odlišujú od iných. my to už vieme! lekáreň Apoteka Alexandra má liekového robota a je otvorená 24 hodín denne. ak si bratislavčan, možno sa Ti táto informácia zíde.

vynovené logo

logo lekareň Alexandra Apoteka
logo lekareň Alexandra Apoteka

A+A Alexandra Apoteka je napísane v logu lekárne. ale ako šikovne a vhodne pridať do loga informáciu, že sú otvorení stále?

skúšali sme mnoho možností, ako to vyjadriť:

  • non-stop
  • stále
  • každý deň
  • 24 hod.
  • 24 hod (bez bodky)
  • 7 dní v týždni
  • 24/7
  • otvorené 24/7
  • 24/7/365

a najviac sa nám páčilo 24 hod. podfarbené dvoma rôznymi zelenými farbami z loga. kompozicne sme nový grafický prvok umiestnili a vzniklo velmi pekné a nové logo. logo, ktoré v sebe nesie informáciu o tom, že lekáreň je nám k dispozícií stále. pre človeka v núdzi, ktorý hľadá pomoc o pol noci, je táto informácia kľúčová. že?

štvorcová, skladaná
brožúra

brožúra lekáreň Alexandra Apoteka
brožúra lekáreň Alexandra Apoteka

graficky sme navrhli štvorcovú brožúru, skladačku, ktorá mala 4 strany k dispozícií. rozvhrnutie zadaných informácií bolo celkom jednoduché. úvodná stránka je imidžová - fotka historickej váhy je ideálnym poznávacím znakom pre lekárne, plus fľašticky :-) na zadnej strane musia byť kontakty, mapa a fotka výkladu lekárne, čiže vizuálne pomôcky pre rýchle zapamätanie. a vnútro je informačné.

lekáreň Alexandra Apoteka je moderná lekáreň. nielenže majú otvorené non-stop 24 hodín, majú aj liekového robota, ktorý za pár sekúnd nájde krabičku liekov a prinesie ju z podzemia hore do predajne do výdajného automatu. takýmto zrýchleným spôsobom personál obslúži naozaj mnoho zákazníkov, takže nemusíte čakať v rade. vyborné, že?

medzi ďalšie služby lekárne patrí moderné laboratórium, kde prebieha príprava mastí, čapíkov a príprava podľa individuálnych požiadaviek alebo Ti zmerajú tlak krvi bezplatne.

brožúra predná strana
brožúra predná strana
brožúra zadná strana
brožúra zadná strana

brožúru sme tlačili v počte 4.000 ks na 200gr lesklý papier. to je taká optimálna dávka na pár mesiacov. netreba tlačiť viac. dnešné digitálne technológie tlače zvládajú nízkonákladovú tlač. preto je lepšie tlačiť radšej menej, potom brožúru ešte aktualizovať a znova dotlačiť. vieš, aby Ti nestáli tisíce zabalených brožúr na sklade, ktoré sa nedajú použiť, lebo informácie už nie sú aktuálne. to sa môže stať aj v lekárni - presťahuje sa, zmení otváracie hodiny, alebo sa pokazí liekový robottttttttttttttt.t. t.t.t.t.t..t.t..tttt t.......t.t.t.tttt....... . . . .. ..

zaujal Ťa tento projekt a potrebuješ vytvoriť niečo podobné? chceš vedieť cenu realizácie?

áno, chcem!

citylight
počas Vianoc

ako sme už písali pri brožúre, tak pre lekáreň Alexandra Apoteka sú dôležité otváracie hodiny. sú otvorený non stop, 24 hodín denne. keď sa blížili Vianoce, bolo potrebné zvýrazniť informáciu, že sú otvorený naozaj každý deň počas sviatkov. preto sme to v grafike rozpísali úplne zo všetkými dátumami, aby to bolo jasné.

citylighty boli rozmiestnené v okruhu lekárne v starom meste. dôležitá bola mapa s umiestnením prevádzky, pretože napísať len ulicu s číslom niekedy nestačí.

pripravili sme dva návrhy grafiky, jeden vianočný a druhý bez motívu, len čistá grafika. čo myslíš, ktorý citylight bol nakoniec realizovaný? (pošepkám Ti, bol to ten, ktorý vyvolá viac emócii)

s personálom lekárne sa nám výborne spolupracovalo. prajeme celému kolektívu, aby sa im darilo a aby pomáhali aj naďalej všetkým, ktorí to potrebujú.

webstránka apoteka-alexandra.sk
citylight vianočný motív
citylight vianočný motív
citylight firemná grafika
citylight firemná grafika

vytvorilo
LL studio

zadanie
informačná brožúra, citylight

klient
Euro Pharmacy s.r.o.

realizácia
december 2016

grafický dizajn digitálna tlač