logo a korporátna grafika
PI technologies

logo a firemná grafika PI technologies

názov "PI technologies" bolo zo začiatku jediné, čo sme mali k dispozícii pre návrh loga a firemnej grafiky. tak sme sa do toho pustili. P a I sú písmena, ktoré by sme mohli nejako zaujímavo prepojiť.

logo, logo, logo
samé logá P a I

logo a firemná grafika PI technologies

s klientom sme sa dohodli, ze vytvoríme značku z písmen P a I. k značke pripojíme text technologies. to bolo zadanie. P a I sú písmena, ktoré sa dajú vhodne spolu prepojiť. veľmi nás lákalo použiť dieru v písmene P ako bodku na písmene I. ale neprešlo to :-( tak sme pokračovali dalšími návrhmi. spolu sme ich urobili najprv 3, potom 5. nakoniec vyhralo jednoduché prepojenie malých písmen p a i v italic forme fontu. je to to, ktoré je v strede v krúžku, vidíš ho?

logo a firemná grafika PI technologies

ako vidíš, značku PI sme urobili snáď do všetkých možných geometrických tvarov, ako kruh, štvorec, oblé rohy či šesťuholník. variantu s vyplneným pozadím, alebo čiarovú variantu. nám sa osobne páčilo v 2-hom stĺpci a v 2-hom riadku. i keď kruh vzhľadom na číslo PI 3.14 je matematicky vhodnejší ako šesťuholník. ale klient povedal, ze jeho PI s Ludolfovým číslom nič nemá mať spoločné. preto sme už od začiatku nenavrhovali znak π. potom nasledoval výber fontu pre slovo technlogies. ešte sme mali varianty malými písmenami, no veľkými logo vyzeralo oveľa dynamickejšie.

logo a firemná grafika PI technologies
logo a firemná grafika PI technologies

značku máme, font tiež, ostáva farebnosť. modrá, fialová a gradient = prechod medzi nimi. a finálne logo bolo hotové.

logo a firemná grafika PI technologies

vizitky a ...
... hlavičkový papier

pri vizitke a hlavičkovom papieri sme ešte pridali background, kockaty, vo farebnej tónine loga. je iba jemný a vhodne dopĺňa bielu plochu pod logom. väčšinou na zadnú stranu vizitky, kde je veľké logo, navrhneme plnofarebnú plochu vo farbe loga a logo potom riešime inverznou, čiže bielou, alebo svetlou farbou. pri logu PI technologies, sme to teda vyriešili textúrou. myslime, že sa to podarilo, nie?

logo a firemná grafika PI technologieslogo a firemná grafika PI technologieslogo a firemná grafika PI technologies

vytvorilo
LL studio

zadanie
nové logo a firemná identita

klient
PI Technologies, s.r.o.

realizácia
november 2018

logo firemná grafika vizitky hlavičkový papier