RPG do vrecka
gamebook

gamebook RPG do vrecka

Vstúp do krajiny Lanthir Lamath, kde vládnu zlovoľné kostričky a v napätom dobrodružstve bojuj o svoj holý život. Je to hra? Je to knižka? Je to knižkohra ;-) Interaktívna zábava skoro na hodinku.

gamebook: RPG do vrecka

máme bohaté skúsenosti s grafikou a tlačou. preto sme sa jedneho zimného večera rozhodli, že by sme mohli vytvoriť knihu. alebo komiks. alebo, a to je ešte lepšie interaktívnu knižku, hru. posťahovali sme grafiku zo všetkých možných stránok ako je napr. https://opengameart.org a pustili sa do tvorby. tu je výsledok.

počas tvorenia hry sme sa náramne bavili. myšlienkou bolo vytvoriť úsmevnú variantu klasickej RPG hry, ale na papieri. obratne sme sa snažili vyvolať podobne pocity pri čítaní v knižke ako keď hráš ozajstnú počítačovú hru. ak sa hra nahráva a ty musiš čakať, tak čakaj 9 sekúnd aj na papierovej verzii :-)

hra má dva levely. prvý level je keď začneš čítať knižku normalne a druhý je, ak ju otočíš opačne a akoby čítaš odzadu. ďalej sme aplikovali AutoSave a Load. hudbu sme vyriešili tak, že sme tam dali noty s jednoduchou melódiou, veľmi chytľavou, ktorú si hráč môže sám pískať počas hrania.

gamebook obsahuje aj 3 hracie karty, kde si zakresľujes svoju polohu na mape, zaškrtávaš, aké si pozbieral predmety, aké zbrane máš a koľko si získal diamantov skúseností.

ako prvá vznikla tlačená verzia hry. potom sme si povedali, že urobíme aj mobilnú digitálnu verziu pre iOS a Android. a zvládli sme to. hru Gamebook: Pocket RPG alebo Gamebook: RPG do vrecka nájdete v obidvoch obchodoch.

tlačená verzia
tlačená verzia
digitálna verzia
digitálna verzia

zaujal Ťa tento projekt a potrebuješ vytvoriť niečo podobné? chceš vedieť cenu realizácie?

áno, chcem!

vytvorilo
LL studio

zadanie
hra

klient
LL studio

realizácia
november, december 2016

grafický dizajn