nová
firemná grafika

Progresa Final SK

vytvorili sme novú firemnú grafiku. najprv logo podľa škice, potom vizitky, skladačku, letáky a roll up. všetko, čo potrebovala firma prezentovať na výstave.

logo podľa škice

spoločnosť PROGRESA FINAL SK sa zaoberá radiačnou sterilizáciou. oslovili naše štúdio, aby sme im vytvorili novú firemnú grafiku a pripravili propagačné materiály na výstavu. začali sme s vytvorením loga PFSK podľa škice. farebnosť bola tiež určená - červená ako krv, telová ako farba tela a oranžová ako ...? hmm, čo je v našom tele oranžové?

naškicované logo
naškicované logo
vektorové logo
vektorové logo

vizitka
a propagačné materiály

vizitka PROGRESA FINAL SK
vizitka PROGRESA FINAL SK

na vizitku sme skúšali vložiť ešte ďalšie farebné prvky - červené, telové a oranžové pásiky podporené čiernou linkou, ale bilo sa to s logom. logo samotné obsahuje všetky farby, je to vlastne plocha s hustým pokrytím farieb, takže nič viac už nepotrebujeme. a keďže sa jedná o firmu, ktorá všetko radiačne sterilizuje, tak nech je aj vizitka biela, čistá, sterilná!

potom sme vytvárali skladačku, v ktorej sú všetky potrebné informácie o ponuke spoločnosti PROGRESA FINAL SK. nájdeš tam aj ako funguje radiačná sterilizácia, fotku plnú baktérii pred ožarovaním a fotku s čistou petriho miskou po zákroku. ožaruje sa urychľovačom. jasné, že to nie je urýchľovač ako vo švajčiarskom CERNe. možno len taký jeho mladší braček v plienkach :-)

informačná skladačka - zadná a predná strana
informačná skladačka - zadná a predná strana
informačná skladačka - vnútro
informačná skladačka - vnútro
leták - sterilné balenia
leták - sterilné balenia

leták a rollup

na výstave nesmú chýbať letáky. PROGRESA FINAL SK a chránená dieľňa Vygast - gázové výrobky - spojili svoju ponuku do jedného obojstranného letáku, ktorý sa rozdával spolu so skladačkou.

poslednou grafikou, ktorú sme pripravili a vytlačili bol roll up. obsahoval skoro všetky informácie ako má brožúrka. a práve takéto zadanie bolo zaujímavé. prečo sme nemohli vytvoriť roll up len s imidžovou grafikou, veľký nápis Radiačná sterilizácia, max. dva obrázky a link na webku? prečo tam sú aj texty relatívne malým písmom oproti veľkej ploche, ktorú má roll up?

prečo? nuž rozmýšľaj, akých zákazníkov táto firma potrebuje? sú to hlavne lekári a ľudia zo zdravotníckych zariadení. tí kašlú na imidž, oni potrebujú podrobnú informáciu hneď na výstave. a z psychologického hľadiska sa návštevník skôr zastaví pri rollupe, prečíta si ho, ako sa odváži zobrať brožúru z pultíka.

chceme byť grafické štúdio, ktoré počúva, čo klient vraví a ako to chce. na tejto zákazke sme sa naučili aj to, že niekedy je informácia dôležitejšia ako grafické upútanie.

roll up - nie imidžový ale s detailným info
roll up - nie imidžový ale s detailným info

zaujal Ťa tento projekt a potrebuješ vytvoriť niečo podobné? chceš vedieť cenu realizácie?

áno, chcem!

webstránka
www.progresafinal.sk

nakoniec sme sa s PROGRESA FINAL SK dohodli, že im pripravíme webovú stránku podľa informačnej skladačky, resp. roll up. web je jednostránkový, full screenový, má responzívny dizajn, je prispôsobený na mobilné zariadenia a tablety. je vo firemnej grafike a obsahuje všetko potrebné. aj kontaktný formulár, ktorý sa zasiela na email.

a to je všetko :-)

nie, ešte nie všetko. keďže doména progresafinal.sk sa iba počas práce na projekte zaregistrovala, bolo potrebné urobiť ešte ďalšie kroky, aby sa dostala do internetového povedomia (ja neviem, ako to mám vôbec správne nazvať):

  • zaregistrovať a overiť vlastníctvo domény v google search console
  • vyrobiť sitemap.xml a robots.txt + submitnúť
  • požiadať, aby googlebot zindexoval stránku
  • čeknúť doménu cez nejakú SEO online stránku a odstrániť html chyby
  • implementovať analytics
  • ešte ďalšie body, ktoré nebudem vyzrádzať
  • a hlavne urobiť prvé backlinky na doménu

a aby sme stránke pomohli aj my, dole, pod ukážku stránky sme umiestnili link na reálnu stránku. takže tam teraz klikni, navštív stránku progresafinal.sk a nájdi obrázok, ako vyzera ten urýchľovač. vyzerá krásne :-)

screenshot zo stránky www.progresafinal.sk

vytvorilo
LL studio

zadanie
logo, firemné a propagačné materiály, web stránka

klient
PROGRESA FINAL SK

realizácia
apríl, máj 2017

grafický dizajn web stránka digitálna tlač