web pre sochára
Jána Ťapáka

webstránka pre sochára Jána Ťapáka

sochár Ján Ťapák nás oslovil s požiadavkou obnoviť svoju web stránku. web sme prerobili od základov, aby dostal nový a moderný vzhľad. digitálna technológia stránky sa stretáva s klasickým umením sochárstva.

www.tapak.sk

webstránka

pozri si screenshot z celej stránky. môžeš ho scrollovať od horného menu až po úplny spodok stránky. samozrejme, je to len statický obrázok, samotná webstránka má interakciu, animácie, preklikávacie tabulátory, či pop-up okná s dodatočným obsahom. ale ako ukážka to stačí, nie?

screenshot zo stránky www.tapak.sk

zaujal Ťa tento projekt a potrebuješ vytvoriť niečo podobné? chceš vedieť cenu realizácie?

áno, chcem!

webdizajn

webová stránka má responzívny dizajn, je dobre pozerateľná na mobile aj na veľkých obrazovkách. to je samozrejmosť pri webdizajne, ktorý ponúkame. responsive môžeš vidieť na úvodnom obrázku na začiatku tejto stránky.

webová stránka je multijazyková. nájdete v nej texty slovenské, anglické, nemecké aj talianske. nechceli sme robiť klon stránky so všetkými jazykovými verziami, pretože nie všetky texty sú vo všetkych jazykoch. preto sme urobili jazykový mix! inšpiráciu sme získali, keď nám p. Ťapák priniesol brožúry k svojim výstavám. jednotlivé texty boli napísané rôznym fontom pre jednotlivé jazyky. anglicky bolo tučným, nemecky kurzívou. a takýto princíp sme na webe zachovali aj my. a je to jedinečné.

webová stránka ma galériu s filtrovaním. rozdelili sme tvorbu na TOP diela, sochy a grafiky. ak by sme zobrazili celú tvorbu, web by bol veľmi, veľmi dlhý. fotiek je naozaj dosť. ale s filtrovaním si návštevník webu vyberie tú kategóriu, ktorá ho predovšetkým zaujíma. niektoré fotky sa zobrazujú aj v textoch "napísali", aby bolo jasné, o ktorých dielach je reč.

chceli sme odprezentovať aj existujúce brožúry aj knihu. okrem stiahnutia si môžeš PDF prelistovať priamo na stránke. využili sme službu issuu.com, kde máme svoje konto. verejné publikovanie pomôže získať návštevníkov na web.

webstránka pre sochára Jána Ťapáka
webstránka pre sochára Jána Ťapáka
webstránka pre sochára Jána Ťapáka

zadanie
webová stránka pre sochára, moderná, responzívna

klient
Ján Ťapák

realizácia
január 2017

web stránka